Yu-Gi-Oh GX 1

7. ledna 2008 v 16:29 | kalmah |  Yu-Gi-Oh GX
Název japonsky: 遊戯王デュエルモンスターズGX
Název anglicky: Yu-Gi-Oh! GX
Počet epizod: celkem 130 (se všemi 3 SEASONY)
Žánr: fantasy,drama,komedie
Kdy, v kolik, kde: Ve všední dny, ve 20:25 na Animaxu
Rok vydání: 2004
Režisér: Tsuji Hatsuki
Studio: Studio Gallop
Hudba: Minobe Yutaka
Recenze: Příběh začal klukem jménem Jaden Yuki. Někam spěchal a nechtíc vrazil do nějákého zahaleného kluka. Ten záhadný kluk mu dal kartu a řekl: ,,Myslím, že k tobě patří" a zmizel. Jaden se vzpamatoval a rychle utíkal na zkoušky. Nejsou to obyčejné zkoušky. Toto jsou zkoušky duelistů. To znamená, že tu každý na ruce nosí takový přístroj a v něm jsou karty. Ty karty jsou to hlavní. Normálně si je lízají a hrají, ale trochu jinak než obyčejné prší. Na každé kartě je nějáké monstrum se jménem a útokem. Díky ní toto monstrum můžeš vyvolat a oba hráči proti sobě takhle bojují. Které monstrum má větší útočné číslo vyhrává. Když ti soupeř zničí monstrum, ztrácejí se ti také životy. Na začátku hry má každý 4000 životů. Když ti dojdou, prohráváš. Na kartě, kterou Jadenovi dal záhadný kluk byla nakreslená roztomiloučká chlupatá koule s očičkama a křidýlkama, jménem Kuribo.
Jaden konečně dorazil ke zkouškám, ale trochu pozdě. Hned na začátku se chytil s jedním z učitelů - Doktor Crowler, který mu v celém příběhu bude přinášet jen smůlu a dělat mu naschvály, aby propadl a tak... Na zkouškách každý bojuje duel s jedním z rektorů. Jaden, i přes obtížnost Dr. Crowlera zkoušky udělal a to znamenalo jen jedno - postupuje na akedemiji!!!
Na akademii se všichni duelisté dělí na tří skupiny: Sliferoné (Červení), Ra (Žlutí) a Obeliskové (Modří). Do Obelisků patří ti s nejlepším skórem při zkouškách. Ke Žlutým (Ra) patří ti normální, co hrají dobře a do Sliferů patří ti nejhorší a také se jim říká flákači. Jadena přiřadily ke Sliferům. Ale Jadenovi to vůbec nevadí. Naopak, ze všeho si dělá srandu a je skromný.
Jaden si najde nové kamarády:
Syrus Truesdale: Hodně stydlivý kluk, který se lekne i vlastního stínu. Jeho specialitou v duelech jsou Strojní karty. Také patří ke Sliferům a je s Jadenem na koleji, ale později to dotáhne ke Žlutým Ra.
Chumley: Tlusťoch myslící jen na jídlo a postel. Stejně jako Syrus patří ke Sliferům a je s Jadenem na koleji. Jeho specialitou v duelech jsou Australské karty (Koala smrti).
Bastion Misawa: Moc pěkný kluk, zabývající se fyzikou. Všechny duely má předem vypočítané a stěny v jeho pokoji jsou popsané vzorečky. S Jadenem se seznámil na zkouškách, ale patří ke Žlutým Ra. Jeho specialitou v duelech jsou fyzické a logické karty.
Alexis Rhodsová: Fajn holka patřící k Modrým Obeliskům. Tak trochu se zamilovala do Jadena. Její specialitou v duelech jsou spíše takové ty holčičí karty (Cyber Tutu, Kyberbruslařka...)
Zane Truesdale: Zane je nejlepším duelistou na celé akademiji a Syrusův starší bratr. Ze začátku si to nechtěl přiznat, ale moc mu na Syrusovi záleží a v jedné epizodě se pro něho obětoval. Jednou si dal s Jadenem duel a vyhrál jen tak tak a potom si dali odvetu a skončilo to remízou... Zane Jadenovi slíbil, že si určitě ještě někdy musejí dát duel. Postupem času se s Jadenem skámošil. Zane má také plno faninek, protože je velmi tajemný a chladný. Jeho specialitou v duelech jsou Strojní karty jako u Syruse, až nato, že jsou mnohem lepší... Jeho nej kartou je Kompletní Kyber drak.
Chezz Princeton: Chezz patří k Modrým Obeliskům a vůbec není Jadenův kamarád. Jaden s ním hrál duel a vyhrál. Chezz z toho byl tak zdeptaný, že odjel z akademie, ale v pozdějších dílech se zase vrátil , ale ředitel mu nařídil, že protože je na akademiji znova, musí nastoupit jako Červený Slifer. Od té doby se s Jadenem začal trochu kámošit. A ještě miluje Alexis... (no fakt, taky se mi tomu ze začátku nechtělo věřit, ale věřte nebo ne, on za ní hrál i duel).
Jaden nikdy neodmítne žádný duel. Zatím vyhrál všechny duely, až na Zana. Ale znáte to, prostě Jaden je hlavní postavou, takže všechny duely vyhraje. Vyhrál nad Chezzem, který patří do Modrých Obelisků. Jelikož je Jaden Červený Slifer a vyhrál nad Modrým Obeliskem, ředitel akademie ho povýšil na Žlutého Ra, ale Jaden odmítl, protože raději zůstane Sliferem se svými kamarády. Také vyhrál nad Alexis a ta je také Modrá. Poté vyhrál nad Bastionem, který měl duel předem vypočítaný, ale Jaden stejně vyhrál. Při zkouškách hrál proti Dr. Crowlerovi a také vyhrál. Jaden prostě nikdy neprohraje.
Ale hlavním důvodem, proč Jaden věčně vyhrává je ten, že rozumí svým kartám. Kuribo, které mu na začátku dal záhadný kluk si s ním někdy povídá. Jaden má asi nějákou vrozennou schopnost, kterou mají jen vyvolení duelisté. Chezz později také bude mluvit s monstry, i přesto jak je sobecký.
Další podivností je tu zakázaná kolej. Duelisté tam mají přísně vstup zakázán, jinak letí z akademie. Prý se na této koleji kdysi ztráceli duelisté. Jedním z nich byl bratr Alexis. Na této koleji se Jaden poprvé setkal se Hrou Stínu. Je to to samé jako obyčejný duel, ale akorát se tu hraje o svou duši... Jaden umí Hru stínu stejně dobře jako obyčejný duel. Vpozdějších dílech budou Jaden a ostatní duelisté, které si vybral ředitel akademije hrát Hru Stínu proti podivným Jezdcům Stínu a zjistí se, že jedním z Jezdců Stínů je bratr Alexis (Atticus Rhodson). Jaden s ostatními ho zachrání a Atticovi se vrátí paměť na Alexis.
Yu-Gi-Oh! GX má celkem tři žady, ale na Animaxu dávají bohužel jenom první řadu (52 epizod).
Tento anime je opravdu vhodný pro ty, kteří mají velmi rádi srandu a záhadné věci v jednom. Strašně pěkná je písnička v openingu. A ještě jedno - moc pěkná je kresba a co teprve grafika... Všem co se chtějí pořádně po... smíchy, doporučuji každý všední den ve 20:25 zasednout k TV a pustit si Animax...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrajete Yu-Gi-Oh?

ANO!!! 72% (72)
NE!!! 28% (28)

Komentáře

1 rezi rezi | Web | 5. ledna 2009 v 20:55 | Reagovat

To je hrůza xD Chazze skoro nikdo nemá rád... Takovej suprovej charakter má :D to nepochopim... prostě von se Zanem sou nejlepší postavy z celýho YGO gx.. teda podle mě samozřejmě ... A stve mě, že Jaden nikdy neprohraje.. zaslouzžil by si to XDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama