Král šamanů I

10. prosince 2007 v 20:27 |  král šamanů
Začíná dobrodružství z jiného světa. Třináctiletý Yoh zdědí odkaz pradávného šamanského klanu Asakura, kterým je schopnost navázat kontakt se světem duchů.
Za pomoci kamarádů Mortyho a Anny, chce Yoh splnit svou přísahu, že se stane králem šamanů, kterou dal svému dědečkovi. Předtím však musí zažít mnoho nebezpečných dobrodružství, při kterých ho ohrožují temné síly.

Yoh Asakura
je třináctiletý chlapec ze starého rodu šamanů Asakura. Připravuje se na to, že se stane mostem mezi současým a posmrtným světem. Své nenucené chování dokáže velmi rychle změnit ve vážné, jakmile se jedná o jeho kamarády nebo duchy. Jako malý přísahal svému dědečkovi, že se stane Králem šamanů.

Morty
je Yohův spolužák z prvního ročníku. Ve škole spolu dobře vycházeli, a tak se stali nejlepšími kamarády. Morty s sebou neustále nosí tlustý deník, který občas použije místo zbraně. Ačkoliv je velmi bázlivý a plachý, stává se díky přátelství s Yohem silnějším.

Ryu
možná vypadá jako gangster, ale ve skutečnosti je to dobrý člověk.Ryu je vůdce gangu "Mrtvých Duší" s Yohem se poprvé setkal na "Památné hoře", kdy Yoh s Mortym vstoupili na posvátné místo "Mrtvých Duší".Ryova zbraň je dřevěný meč. Ryo je nejstarší člen Yohovi party. Ryuv strážný duch je "Tokagero".

Len
neblaze proslulý zlý šaman k rodiny Tao, který nahání hrůzu a vládne extrémní silou.
Len byl rozhodnutý zničit Yoha, kvůli tomu se spojil se jeho strážným duchem Basonem. Nakonec se však s Yohem usmířil a od té doby se spolu přátelí.
Len je tak silný, že svým mečem dokáže přetnout napůl rozjeté nákladní auto.

Anna
je velmi silná a odvážná třináctiletá dívka, která je Yohovou dobrou kamarádkou, ovšem ne přítelkyní, jak sama prohlašuje. Anna byla vychována Yohovou babičkou, která žila na tajném místě. Je schopna vyvolat duchy z posmrtného světa. Pokládá se za Yohovu trenérku a dohlíží na to, aby dosáhl titulu Krále šamanů.

Jun
je dalším členem nechvalně proslulé rodiny Tao. Jun je Lenova sestra a stejně jako on, má schopnost ovládat zlé síly. Jun není šamankou, ale je "doshi", což je osoba, která může ovládat celé armády mrtvých a může je, za použití speciálních dovedností, naučit bojovat.

Amidamaru
je legendární samurai, v době před 600 lety, kdy žil, z něj šel strach. Amidamaru se stal Yohovým strážným duchem. Je vyzbrojený Harusame (nebo jarním deštěm), slavným mečem ukovaným jeho starým přítelem Mosukou. Obvykle je schován v márniční desce, kterou Yoh nosi s sebou.

Bason
je obrovský čínský duch bojovní, který je Lenovým strážým duchem. Původně pochází ze staré Číny, a nutí Yoha, aby z něj měl strach, protože je dobře trénovaný v umění války a je jedním z nejdivočejších bojovníků vůbec.

Lee Pai-Long
záhadně zemřel před 17ti lety. Záhy po smrti jeho tělo nevysvětlitelně zmizelo a už se nikdy nenalezlo. Lee byl filmovou hvězdou kung-fu a světovým legendárním hrdinou ve válečném umění. Objevil se ve 13ti filmech, ve kterých ukázal svou neuvěřitelnou bojovnou sílu a předvedl množství dovedností jako například "Fojan Kick" a velmi složitou techniku napadení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tenhle blog?

Ano! 44.4% (92)
Ujde! 16.4% (34)
Znám i lepší! 11.6% (24)
Ne! 3.4% (7)
Vůbec! 24.2% (50)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama